کتاب الکترونیکی

امواج ژئوالکترومغناطیسی

Geoelectromagnetic waves

دانلود کتاب Geoelectromagnetic waves (به فارسی: امواج ژئوالکترومغناطیسی) نوشته شده توسط «A. V. Guglielmi – O. A. Pokhotelov»


اطلاعات کتاب امواج ژئوالکترومغناطیسی

موضوع اصلی: فیزیک پلاسما

نوع: کتاب الکترونیکی

ناشر: IoP

نویسنده: A. V. Guglielmi – O. A. Pokhotelov

زبان: English

فرمت کتاب: djvu (قابل تبدیل به سایر فرمت ها)

سال انتشار: 1996

تعداد صفحه: 397

حجم کتاب: 4 مگابایت

کد کتاب: 9780750300520 , 0750300523

توضیحات کتاب امواج ژئوالکترومغناطیسی

“امواج ژئوالکترومغناطیسی”، اصطلاحی که برای اولین بار در این کتاب ابداع شد، امواجی با منشاء طبیعی (هم زمینی و هم فرازمینی) را بررسی می کند که میدان الکترومغناطیسی زمین را مختل می کند. پوسته زمین و اقیانوس، اتمسفر و یونوسفر، مگنتوسفر و محیط بین سیاره ای پر از امواج با طول ها و فرکانس های مختلف است و مطالعه و مشاهده این امواج به ما امکان می دهد تا دنیایی را که در آن زندگی می کنیم بهتر درک کنیم، بنابراین زمینه را برای کاربردهای کاربردی مفید فراهم می کند. برنامه های کاربردی. این کتاب یک درمان جامع و یکپارچه در مورد منشاء و کاربرد امواج ژئوالکترومغناطیسی ارائه می دهد. در طول کار، نویسندگان یک درک فیزیکی از پدیده ها را با نتایج نظری در مقایسه با داده های زمینی و ماهواره ای نشان می دهند. به این ترتیب یک تصویر عملی از اثرات ضربان های ژئومغناطیسی ساخته می شود.


‘Geoelectromagnetic Waves’, a term coined for the first time in this book, examines waves of natural origin (both terrestrial and extra-terrestrial) which disturb the electromagnetic field of the Earth. The Earth’s crust and ocean, atmosphere and ionosphere, magnetosphere and interplanetary medium are filled with waves of various lengths and frequencies and the study and observation of these waves allows us to better understand the world in which we live, thus providing the basis for useful practical applications. This book provides a comprehensive and unifying treatment of the origin and application of geoelectromagnetic waves. Throughout the work the authors demonstrate a physical understanding of the phenomena with theoretical results compared against ground and satellite based data. In this way a practical picture is built up of the effects of geomagnetic pulsations.

دانلود کتاب «امواج ژئوالکترومغناطیسی»

مبلغی که بابت خرید کتاب می‌پردازیم به مراتب پایین‌تر از هزینه‌هایی است که در آینده بابت نخواندن آن خواهیم پرداخت.