کتاب الکترونیکی

آمار برای فیزیکدانان هسته ای و ذرات

Statistics for nuclear and particle physicists

دانلود کتاب Statistics for nuclear and particle physicists (به فارسی: آمار برای فیزیکدانان هسته ای و ذرات) نوشته شده توسط «Louis Lyons»


اطلاعات کتاب آمار برای فیزیکدانان هسته ای و ذرات

موضوع اصلی: آمار ریاضی

نوع: کتاب الکترونیکی

ناشر: Cambridge University Press

نویسنده: Louis Lyons

زبان: English

فرمت کتاب: djvu (قابل تبدیل به سایر فرمت ها)

سال انتشار: 1986

تعداد صفحه: 236

حجم کتاب: 2 مگابایت

کد کتاب: 0521255406 , 9780521255400

توضیحات کتاب آمار برای فیزیکدانان هسته ای و ذرات

این کتاب که توسط یک متخصص غیر آمار برای افراد غیرآمار نوشته شده است، بر رویکرد عملی به آن مشکلات در آمار تأکید می کند که به طور منظم در موقعیت های تجزیه و تحلیل داده ها در آزمایش های فیزیک هسته ای و انرژی بالا ایجاد می شود. نویسنده به جای تمرکز بر اثبات ها و قضایا، نمونه های ساده فراوانی را ارائه می دهد که ایده های کلی ارائه شده را نشان می دهد. این به خواننده اجازه می دهد تا حداکثر اطلاعات را به ساده ترین روش به دست آورد. مشکلات احتمالی با تکنیک های مختلف، و مشکلاتی که باید از آنها اجتناب شود، نیز مورد بحث قرار می گیرد. این رویکرد عقل سلیم به فرمالیسم آماری، فیزیکدانان هسته‌ای را قادر می‌سازد تا درک بهتری از نحوه اجرای عدالت در تحلیل و تفسیر داده‌ها داشته باشند.


Written by a non-statistician for non-statisticians, the book emphasizes the practical approach to those problems in statistics that arise regularly in data analysis situations in nuclear and high energy physics experiments. Rather than concentrate on proofs and theorems, the author provides an abundance of simple examples that illustrate the general ideas presented. This allows the reader to obtain maximum information in the simplest manner. Possible difficulties with the various techniques, and pitfalls to be avoided, are also discussed. This commonsense approach to statistical formalism enables nuclear physicists to better understand how to do justice to their analysis and interpretation of data.

دانلود کتاب «آمار برای فیزیکدانان هسته ای و ذرات»

مبلغی که بابت خرید کتاب می‌پردازیم به مراتب پایین‌تر از هزینه‌هایی است که در آینده بابت نخواندن آن خواهیم پرداخت.